6. skautský oddíl Medvědi Beroun

17.07.2019 06:25:04

Medvědi Beroun Navigace

Hlavní

bullet Domů
bullet Vyhledávání
bullet Mapa stránek
bullet Co se tu změnilo
bullet Diskuzní fórum
bullet Kniha návštěv
bullet Kontaktujte nás

Náš oddíl

bullet Historie oddílu
bullet Členové oddílu
bullet Rozdělení do družin
bullet Naše klubovna
bullet Bodovací systém
bullet Oddílové symboly
bullet Vybavení na schůzku
bullet Oddílový zpěvníček
bullet Obrazová galerie
bullet Videogalerie
bullet Kontaktní informace

Tábory na Javornici

bullet Základní informace
bullet Jak nás najdete
bullet Co s sebou na tábor
bullet Celotáborové hry
bullet Táborové kroniky
bullet Denní řád tábora
bullet Táborový řád
bullet Noční hlídky

Skauting

bullet Co je skauting?
bullet Historie skautingu
bullet Osobnosti skautingu
bullet Časté dotazy
bullet Skautské znalosti

Medvědi Beroun Vyhledávání


Medvědi Beroun Kdo je on-line

bullet Hosté on-line: 3

bullet Členové on-line: 0

bullet Registrovaní členové: 88
bullet Nejnovější člen: Vaclav Patzenhauer
Číst diskuzi
 Tisk diskuze
Javornice 2009 (Cesta ke hvězdám)
Mejstro
#1 Vytisknout diskuzi
Přidané 20.07.2009 10:21
Avatar člena

Hlavní administrátor


Příspěvek: 354
Založený: 01.03.09

www.medvediberoun.eu/images/medvedi/forum/javornice_2009/logo_tricko_tm_cerne.jpg

Píše se rok 2150. K Zemi se blíží obrovský asteroid, který má kolizní kurz a velmi pravděpodobně zasáhne a zničí celou planetu. Veškeré pokusy o rozbití či odklonění asteroidu selhávají. Šest posádek raketoplánů odlétá ze Země a jejich novým domovem se stává planeta Pacifica, kterou je nutno řádně prozkoumat a kde je potřeba začít budovat novou civilizaci. Současně však posádky stále hledají možnost, jak odklonit letící asteroid a Zemi zachránit. S tím jim trochu pomáhají a také trochu nepomáhají Pacifičané - mimozemské bytosti žijící na planetě...


Den první (Sobota 4.7.2009)
Vedoucí dne: Luboš
Služba: Taurus

Nastal dlouho očekávaný den. V devět hodin máme sraz u druhé základní školy, odkud vyrážíme na tábor - na naši milovanou Javornici. Je nás kolem padesátky, takže máme co dělat, abychom se všichni vešli, ale podařilo se...
Autobus nás vysazuje na obvyklém místě za Zvíkoveckým mostem. Odtud musíme ještě zhruba kilometr a půl pěšky, ale protože jdeme nalehko, jen s batůžkem, nedělá nám to větší problém. Kufry se vezou hned za námi v Avii.
Na tábořišti nás už čeká spousta vedoucích a fůra práce. Je potřeba postavit stany a hangár, vynosit podlážky, vyrobit poličky do stanů, uklidit a připravit kuchyň, umýt táborové nádobí, postavit koupelnu, oznamovatel....zkrátka se rovnou vrháme do táborového života.
Stavíme celé odpoledne až do večera, jsme docela utahaní, ale práce nám jde pěkně od ruky. A večer si už můžeme říci: "Postavili jsme tábor".
Po večeři a večerním nástupu si ještě jdeme na chvíli sednout do jídelny, zazpívat a říci si něco o celotáborové hře. Letos poletíme ke hvězdám...

Den druhý (Neděle 5.7.2009)
Vedoucí dne: Špinda
Služba: Proxima

Budíčééék... Je to nepříjemné, ale musíme vstávat. Čeká nás další táborový den. Hned ráno je třeba se převléknout ze spacího oblečení, vyčistit zuby, umýt se a uklidit ve stanu. Je toho dost, ale musíme to zvládnout.
Po snídani se vrháme na dokončovací táborové práce, jako je výzdoba oznamovatele, stožáru a táborového kruhu. Velcí kluci dokončují koupelnu a stavíme mydla. Je to sice náročná práce, ale vždyť to děláme pro svůj tábor.
Po obědě si jdeme po jednotlivých oddílech trošičku odpočinout. Nás nejprve čeká vyhodnocení bodování za uplynulý rok a pak hurá na vybíjenou. Chvilku po svačině už začínají ty pravé táborové hry. V Oslím lese jsou rozmístěny provázky, které jsou hlídány obry. Co jim je takhle vzít...? Při hře je spousta legrace, takže si ji zopakujeme hned několikrát.
Po večeři a nástupu si jdeme do kuchyně zazpívat. Vždyť je tolik písniček, které známe a ještě více těch, které se musíme naučit...

Den třetí (Pondělí 6.7.2009)
Vedoucí dne: Michal
Služba: Gemini

Dnešní den je ve znamení první etapy celotáborové hry - CETAHu. Jsme ještě na planetě Zemi, která je ohrožována obrovským asteroidem. Lidstvo stále doufá, že se podaří asteroid odklonit. Pomoci by mohli mimozemšťané, kteří již před mnoha lety Zemi pomohli rozbitím Tunguzského meteoritu. V první hře první etapy se je pokoušíme přivolat na pomoc. Stavíme co největší kamenné pyramidy, ale mimozemšťané neodpovídají. Vydáváme se tedy k místu dávné katastrofy, nacházíme tam kameny s mimozemskou tváří, ale řešení naší krize tu nenajdeme. Je tedy třeba opustit naší rodnou planetu. Stavíme přistávací modul z lískových prutů a vydáváme se na cestu vesmírem k nejbližší obyvatelné planetě - Pacifice. Na oběžné dráze získáváme souřadnice pro přistání a naše moduly klesají k povrchu. Pacifica se stává naším novým domovem...
Po večeři máme osobní volno. Hrajeme vybíjenou, softball, nebo píšeme domů. Prostě se věnujeme tomu, co nás zajímá a baví...

Den čtvrtý (Úterý 7.7.2009)
Vedoucí dne: Modras
Služba: Vega

Dnes nás čeká náš první táborový oheň. Od rána věnujeme veškerý čas jeho přípravě. Po snídani vyrážíme na chrundí a klády, je třeba nasbírat březovou kůru a vyrobit faguli na podpal. Každý přiloží ruku k dílu...nebo by alespoň měl. Bohužel jsou však mezi námi i tací, kterým práce moc nevoní...a ti by se měli maličko stydět.
Během dopoledne je táborák připraven, a tak si můžeme po obědě zahrát i pár hříček. Tou první je legrační Boj balónků, při které má každý hráč u nohy přivázaný nafouknutý balónek, který si musí chránit před tím, aby mu jej soupeř praskl. Zároveň se však musí snažit o vyřazení balónků ostatních hráčů. Celým táborem se mísí ozvěna praskání gumových balónků a dětského smíchu.
Po hře je třeba uklidit táborové náměstí, a pak hurá na další hru. V oslím lese je rozmístěna stovka igelitových sáčků naplněných vodou. Vyrážíme tam jen s ořezaným klackem a ešusem, snažíce si nabrat co nejvíce vody. Jsme celí umáčení, ale hra se bezvadně vydařila.
Po večeři se náhle mění počasí a začíná pršet. Táborák je ohrožen, ale stále doufáme, že se vše zlepší. Déšť však nepřestává, a tak se sesedáme v jídelně k náhradnímu programu. Je jím oblíbená vědomostní hra Riskuj. Táborák si ale určitě nenecháme ujít... Jen co bude hezky...

Den pátý (Středa 8.7.2009)
Vedoucí dne: Pavlína
Služba: Kentaur

Táborák se včera díky počasí nevydařil a ani dnes není o moc lépe. Chvíli prší, chvíli ne, ale všude je mokro a bahno.
Dopoledne máme oddílový program, takže využíváme chvíli bez deště (dokonce i sluníčko se ukázalo) a jdeme si zastřílet z luku a vzduchovek. Starší skauti se pokouší vytvořit s Vědcem sluneční hodiny.
Po obědě a poledním klidu vyrážíme do lesa na druhé straně potoka (Kempu), kde několik strážců hlídá očíslované kartičky. Je třeba se k nim nepozorovaně přiblížit, sebrat kartičku a sestavit souvislou řadu čísel. Je to ale obtížné, neboť strážci jsou pozorní a zdá se, že mají oči všude...
Po hře si dáme malou sváču a hurá na další hru...dokud neprší. V téhle si vyzkoušíme naši paměť. Musíme si co nejrychleji zapamatovat rozmístění dvanácti puntíků v šesti mřížkách. Někomu to trvá déle, někdo běží ke vzoru jen jednou, ale nakonec se to zdaří všem...
Po večeři se jdeme vykoupat. Tentokrát však ne do potoka, nýbrž do teplé vody v umývárce. Je to příjemné a díky mýdlu se šampónem se z nás stávají úplně jiní lidé. Zbytek času do večerky pak máme volno a každý si zvolí sám co chce dělat. Někdo hraje badminton na louce, někdo píše domů, někdo si čte...prostě pohodička.

Den šestý (Čtvrtek 9.7.2009)
Vedoucí dne: Vědec
Služba: Virgo

Druhý etapový den. Pomalu se usidlujeme na planetě Pacifica. Stavíme základny, provádíme první průzkumy okolí. V oslím lese jsme objevili mimozemské artefakty a zdá se, že planeta je osídlena. Artefakty musíme posbírat a podrobit průzkumu. Potom je ještě potřeba navázat spojení s ostatními posádkami a artefakty spolu vyměnit.
Odpoledne vyrážíme na další průzkum planety. Je zde spousta neznámých rostlin a žije tu mnoho neznámých živočichů. Musíme se s nimi seznámit a vědecky je popsat.
Navečer se konečně podaří zorganizovat táborový oheň. Dnes už tolik nepršelo a loučka s ohništěm trošičku vyschla. Můžeme tak konečně zapálit slavnostní oheň a zapívat si "Červená se, line záře..."
Oheň probíhá tak, jak si všichni přejeme. Ani kapka na nás nespadne a je tu příjemné posezení se spoustou písniček a povídání. Vůbec se nám nechce jít spát...

Den sedmý (Pátek 10.7.2009)
Vedoucí dne: Martin
Služba: Proxima

Táborák se včera vydařil a my dnes vstáváme malinko později. Po snídani nás čeká oddílové volno, takže jdeme na malý výlet. Vlčata vyráží do Zvíkovce a starší kluci s Vědcem na kešku v Kostelíku. Vracíme se akorát na oběd a znovu začíná pršet...docela dost.
Odpolední program tedy musíme trošičku upravit a v jídelně hrajeme variaci na televizní Kufr, řešíme hlavolamy a nakonec dochází i na oblíbenou hříčku Město-moře-kuře... Druhé odpoledne se počasí na chvilku umoudří a my vyrážíme na cestu Vesmírnými koráby.
Po večeři máme osobní volno a netušíme, co nás čeká v noci. Vedoucí si pro nás totiž připravili noční hru. Mladší jdou pro hvězdičku stezkou odvahy, starší pak musí proniknout koridorem strážců, krýt se před jejich smrtícími paprsky a sebrat čtyři kartičky, což není vůbec jednoduché. Ačkoliv byla hra super, docela se těšíme zpátky do vyhřátých spacáků...

Den osmý (Sobota 11.7.2009)
Vedoucí dne: Michal
Služba: Taurus

Vstáváme až v devět. Včerejší hra se trošku protáhla, takže nám vedoucí dopřávají dlouhý spánek. Volání "Budíček" nás však přesto vytrhává z příjemného snění.
Na rozcvičku dnes není ani čas, ani pomyšlení. Stačíme se jen tak tak umýt a uklidit ve stanech a už se táborem nese signál k snídani. Sluníčko nám dnes svítí jak o závod, a tak může po nástupu začít další hra "Kosmický Messenger".
Vyrážíme k planetám soustavy Zeta Alpha II a převážíme materiál a zboží mezi jednotlivými základnami. Je to náročné nejen fyzicky, neboť zboží musí být přepraveno co nejrychleji, ale i logistické plánování cest má svůj velký význam...
Hra nám vydrží na celé dopoledne a po obědě a poledním klidu se vrháme na Boje o planety. Bereme štíty, připravujeme hadráky a bitvy v různých variacích a s různými pravidly mohou začít. Po večeři pak máme osobní volno spojené s velkým mytím v teplé vodě...

Den devátý (Neděle 12.7.2009)
Vedoucí dne: Špinda
Služba: Gemini

Naše dohady se potvrdily. Planeta Pacifica je skutečně obydlena. V noci se na různých místech našeho tábora objevil podivný zelený sliz a během snídaně se tu dokonce ukázal mimozemšťan, který nám tu zanechal podivnou zprávu. Naše počítače však mají s dekódováním zprávy velké problémy a jednotlivá písmenka se objevují velice sporadicky.
Ve třetím etapovém dnu nás tedy čekají různé zkoušky, během kterých můžeme jednotlivé znaky mimozemského písma vyluštit a sestavit tak celou zprávu. Někomu to jde lépe, někomu trošičku hůř, ale po absolvování odpolední mimozemské stezky se nám zpráva začíná objevovat v celé své kráse. Mimozemští přátelé (zatím se to tak jeví) nám nabízejí pomoc se získáním zdroje energie schopné odklonit asteroid hrozící Zemi, na oplátku nás však vyzývají k urychlenému opuštění jejich domoviny.
Celotáborová hra nabrala obrátky a tak si musíme trošičku odpočinout. Co takhle jít do kina? Ne do toho ve vesnici, ale do našeho. Javornického. Všude v táboře se objevují plakáty zvoucí nás na promítání prvního dílu Hvězdných válek. Ale co vstupenky? Bez těch nás do kina nepustí. Všichni se tedy zapojujeme do hry o volňásky. Která družina naplní lžící ešus vodou z potoka, vítězí a získává vstupenky. Nakonec však vítězíme všichni...
Na promítání se moc těšíme. Hangár na druhé straně potoka se mění v kinosál, připravuje se stánek s popcornem a Coca-Colou. Na rub vstupenek pak každý napíše jméno toho, s kým by nejraději do kina vyrazil - taková anketa o miss a missáka našeho tábora.
Promítání začíná. Trhači trhají vstupenky, každý dostává občerstvení a uvaděči nás usazují na ta správná místa. Vše doprovází hudba a na velkém plátně se zobrazují informace pro diváky. A už to jede. Úvodní melodie nenechává nikoho na pochybách, že začínají ty pravé a jedinečné Hvězdné války...

Den desátý (Pondělí 13.7.2009)
Vedoucí dne: Pavlína
Služba: Vega

Dnes vyrážíme na puťák. Tedy alespoň celý šestý a část čtvrtého oddílu. Zbytek vyrazí zítra na celodenní výlet.
Kvůli kinu vstáváme později a začínáme se balit. Spacáky a nějaké jídlo nám přiveze Pepík až na místo, ale přesto má každý batoh s potřebným vybavením a jídlem.
Balení nám trvá celé dopoledne a ještě chvíli po obědě. Kolem jedné však můžeme vyrazit směrem na Skryje.
Jdeme na dvě party. Vlčata s Modrasem a Špindou, skauti s Vědcem. Večer se pak všichni setkáme v kempu Na Slapnici, kde přespíme. Cesta ubíhá dobře. Chvilku jdeme, chvilku svačíme, prostě jak se nám chce a jak se dostává sil. Těch však v průběhu cesty ubývá, takže se každý musí snažit překonat únavu..a jde nám to docela dobře.
Večer se všichni setkáváme na místě určení. Jsme ušlapaní, ale šťastní, že jsme cestu zvládli. Dáváme si večeři a připravujeme spaní. Pak ještě chvilku povídáme a zpíváme, ale oči se nám klíží. Dobrou noc...

Den jedenáctý (Úterý 14.7.2009)
Vedoucí dne: Luboš
Služba: Kentaur

V půl šesté ráno nás probouzí déšť. Začíná pěkně pršet a jen dobrá večerní příprava nám pomáhá zachránit všechny věci tak, aby byly suché. Schováváme se pod střechou na verandě restaurace, ale oka už nezamhouříme. Balíme věci, vaříme čaj a snídáme. Déšť pomalu ustává, takže když je vše hotovo, můžeme vyrazit na další cestu.
Jdeme přes skryjská jezírka k podmokelskému mlýnu, kde vaříme oběd a bramborová polévka s chlebem přichází všem k chuti. Pak pokračujeme dále kolem Zbirožáku do Podmokel, kde si dáváme zmrzku v obchodě u Krále. Do tábora to máme coby kamenem dohodil, přesto se spousta z nás musí přemáhat k dalšímu pochodu.
Sbíháme kopec přes Zvíkovec k řece a pak podél potoka domů - do tábora. Tam nás už čeká výborná večeře a teplá voda ve sprchách. Dnes půjdeme spát o něco dříve. Jsme totiž strašně unavení...

Den dvanáctý (Středa 15.7.2009)
Vedoucí dne: Vědec
Služba: Virgo

Od rána zase prší. Lije tak, že bez pláštěnky a gumáků nemůžeme vystrčit ani nos. Po snídani rychle na nástup a pak alou do jídelny, kde probíhá velká Vědcova hra "Kdo to ví odpoví". Otázky jsou zapeklité, ale odpovědi většinou správné. Jsme přeci chytří kluci a holky.
Stále prší, takže zkoušíme staré protidešťové zaklínadlo:

Klektáky, páráky, kančí kůže,
mraky ať zalezou kam který může.
Vítr spát, vítr spát,
ať sluníčko může hřát.

A ejhle...ono to funguje!
Před obědem se konečně objevuje sluníčko a my se můžeme vrhnout do krátké a rychlé hříčky. Posádky mají co nejrychleji přepálit provázek natažený mezi dvěma kůly. Vypadá to sice jednoduše, ale zkuste si to, když je všechno promočené na kost...
Po obědě přichází dlouho očekávaná chvíle. Konečně je tu táborový turnaj v "p r d e l k á c h", oblíbené to hry na našich táborech. Vydržíme je hrát až do svačiny a po ní si ještě stihneme zahrát softball a vybíjenou.
No a večer přichází na řadu druhý díl Hvězdných válek v našem javornickém kině. Před promítáním ještě vyhlašujeme výsledky volby Miss a Missáka z minulého promítání a pak už začíná hollywoodský trhák...

Den třináctý (Čtvrtek 16.7.2009)
Vedoucí dne: Dopído
Služba: Taurus

Začíná poslední etapový den. Noční hlídka objevuje zprávu od našich mimozemských přátel. Posílají k nám prý svého vyslance, který přináší informace o surovinách potřebných k výrobě energetického zdroje schopného odklonit asteroid. Problém je v tom, že zdroje leží na různých planetách soustavy Zeta Alpha II a hvězdné mapy byly zakódovány virem, jenž vypustili mimozemští odpůrci pomoci pozemšťanům.
Během snídaně vyslanec skutečně přichází a přináší jména surovin zakódované v binárním písmu. Ačkoliv si s ním naše počítače neví rady, my jej zvládneme rozluštit za chviličku. Pak už zbývá jen najít dekódovací klíče ke hvězdným mapám. Ty se nacházejí na měsíci Praxis I, kde je hlídají mimozemští strážci. Trvá nám to sice dlouho, ale nakonec se i tyto klíče podaří získat a mapy dekódovat.
Odpoledne se vydáváme na cestu planetárním systémem za jednotlivými surovinami. Cesta je náročná, neboť některé planety jsou od sebe velmi vzdálené. Nevzdáváme se však, nakonec všichni sestrojujeme potřebný energetický zdroj a urychleně se vydáváme na cestu k Zemi, abychom se pokusili ji zachránit.
Odklonit asteroid však není jen tak. Vyžaduje totiž nejen mimozemské zdroje, ale hlavně souhru a spolupráci všech členů posádky, společně s jejich zručností a šikovností. Nakonec se však zadaří všem posádkám...
Celotáborová hra končí, ale tábor pokračuje. Nás teď čeká večeře, nástup a pak slavnostní oheň při kterém naši nováčci složí svůj vlčácký slib. Moc gratulujeme kluci. Jste velcí pašáci.
V noci nás čeká pozorování hvězd na jasné obloze. Neradi vstáváme ze svých vyhřátých spacáků, ale noc je tak krásná. Nejsme tu však sami. Od lesa se k nám blíží žlutě osvětlená postava mimozemšťana, která nám kyne a vyzývá k následování. Ani nedutáme a opatrně jdeme za ním. Uprostřed velké louky je něco jinak. Spoře osvětlený objekt připomíná kosmickou loď a z jejích vstupních dveří nám mává i náš mimozemský přítel. Mizí za vstupním otvorem a loď vzlétá. Skutečně vidíme, jak čtyři velké svítící koule stoupají vzhůru k nebi. Máváme a děkujeme za pomoc, kterou nám poskytli při záchraně naší Země...

Den čtrnáctý (Pátek 17.7.2009)
Vedoucí dne: Špinda
Služba: Proxima

Přichází poslední táborový den, který je celý ve znamení přípravy táborového ohně a balení.
Dopoledne vyrážíme do lesa na dřevo a chrundí, odpoledne pak stavíme pagodu, připravujeme program a balíme táborový materiál. Už si nehrajeme, není čas. Je tu spousta práce, kterou musíme do zítřka stihnout. Vždyť až se ráno vzbudíme, jedeme domů...
Večer jdeme všichni spolu k poslednímu táborovému ohni. Je nám hezky, když palivci začínají odříkávat své formule:

Plameny ohně jež šleháte do noc a záříte v mých očích,
spalte v nich všechnu nenávist a neupřímnost...
Přicházím z východu a zapaluji oheň lásky...
Přicházím ze západu a zapaluji oheň přátelství...
Přicházím se severu a zapaluji oheň míru...
Přicházím z jihu a zapaluji oheň svornosti...

Je nám hezky, když zapalují oheň, když zpíváme Červená se, line záře. Je nám ale zároveň i smutno, neboť víme, že čtrnáct dní prožitých zde, v tomto údolí, končí. Posloucháme hodnocení a vyhlášení vítězů celotáborové hry. Obdivujeme nejlepší z posádek a nejpořádnější dvojici ve stanu.
Všechno však přerušuje prudký liják. Chtě nechtě, běžíme se schovat do jídelny, kde program, navzdory počasí, pokračuje. Scénka střídá scénku, písnička písničku. Je tu veselo a snad nikomu se nechce spát. Využíváme krátkého času bez deště a vracíme se ke stále hořícímu ohni. Tady zpíváme Javornici a tvoříme kruh přátelství. Jsme tu přece všichni kamarádi...

Den patnáctý (Sobota 18.7.2009)
Vedoucí dne: Luboš
Služba: -

Probouzí nás vytrvalý déšť. Je tu den odjezdu z tábora. Vstáváme, balíme poslední věci. Ti velcí sami, ti malí za pomoci vedoucích. Jdeme na poslední snídani, vychutnáváme si poslední okamžiky táborového života. Za pár hodin již budeme doma, u rodičů a přestaneme být cestovateli ke hvězdám. Budeme obyčejní kluci a holky. Vlastně ne tak obyčejní. Prožili jsme čtrnáct dní na táboře, kde jsme se museli starat sami o sebe i jeden o druhého. Zažili jsme veselé i nepříjemné okamžiky, museli řešit situace, které za nás doma řeší rodiče. To by bylo, aby nás ten tábor trochu neposílil...
Poslední nástup, poslední stisky rukou a poslední pohledy do očí. S maličkým smutkem v srdíčku opouštíme naši louku a vydáváme se pěšky k silnici, kde již čeká autobus, který nás odveze do Berouna. Někteří vedoucí zůstávají, neboť je čeká ještě spousta práce, ale mi vyrážíme a těšíme se na chvíli, kdy se spolu znovu setkáme při oddílových schůzkách. Možná že si někdo z nás dokonce říká: "Už se těším na příští tábor..."
Mejstro přiložil(a) následujíci soubor:
39_taborova_kronika_spinda.pdf
Upravil/a Mejstro dne 16.08.2009 11:46
 
http://www.mejstrik.eu
Modras
#2 Vytisknout diskuzi
Přidané 21.07.2009 12:28
Avatar člena

Administrátor


Příspěvek: 58
Založený: 02.03.09

No.... zkrátka je to bezva a děsně úžasný, že si to taklhle můžeme oživit už pár dní po táboře. Díky Špindo! Fotky a video dodám obratem.
Ještě jednou dík.
Modras
 
http://www.blinprojekce.eu
Betka
#3 Vytisknout diskuzi
Přidané 21.07.2009 21:50
Avatar člena

Rozkoukaný


Příspěvek: 6
Založený: 24.04.09

Tenhle tábor se i přes počasí fakt vyvedl :-) A jsem ráda, že si takhle den po dni můžu zavzpomínat a zastýskat! tak zas příští rok :-)
 
Kaznowska Martina
#4 Vytisknout diskuzi
Přidané 22.07.2009 11:22


Nováček


Příspěvek: 1
Založený: 05.05.09

Zdravím Špindo,
díky za vyprávění o táboře,konečně si můžeme my rodiče z těch "útržků",které jsou nám sděleny dát dohromady,jak to všechno bylo.
Ale musím říct ,že i když vyprávění našeho synka bylo kusé,tak jsem z něj postřehla ten hezký pocit,sounáležitost a kamarádství,o kterém píšeš.
To je moc fajn,takže díky i za to.
Martina Kaznowská
 
Mejstro
#5 Vytisknout diskuzi
Přidané 22.07.2009 14:22
Avatar člena

Hlavní administrátor


Příspěvek: 354
Založený: 01.03.09

Děkuji za kladné ohlasy :). Jsem rád, že se povídání líbí.
Ještě provedu nějaké korekce textu a opravím chyby, aby to bylo všechno správně.
Dnes jsem na stránky přidal navíc nějaké materiály, takže se na ně můžete také podívat:

Táborové dokumenty a plachty na nástěnku
Fotografie (od Modrase, Kaliho, Vědce, Zdeňka, Jirky, Dopiráků a Jany Ř.)
Upravil/a Mejstro dne 11.08.2009 09:32
 
http://www.mejstrik.eu
Mejstro
#6 Vytisknout diskuzi
Přidané 28.07.2009 14:12
Avatar člena

Hlavní administrátor


Příspěvek: 354
Založený: 01.03.09

Dnes jsem dokončil elektronické zpracování táborového archivu, takže se již můžete podívat na kompletní sadu táborových dokumentů, vývěsek a materiálů z her (vše je ve formátu PDF).
Chybí už jen digitalizovaná velká plachta na CETAH, ale to napravím příští týden :). Přeji tedy hezké počtení a pokoukání...
Upravil/a Mejstro dne 28.07.2009 14:15
 
http://www.mejstrik.eu
Mejstro
#7 Vytisknout diskuzi
Přidané 31.07.2009 09:07
Avatar člena

Hlavní administrátor


Příspěvek: 354
Založený: 01.03.09

Slíbil jsem, že do sekce táborových dokumentů přidám i ten nejdůležitější a nejviditelnější symbol letošního tábora - Velkou bodovací plachtu CETAHu, kterou jsme všichni úzkostlivě sledovali na nástěnce v jídelně.
Svůj slib tedy nyní plním a na plachtu se můžete podívat zde. Pro zachování autenticity jsem ji nechal v originální velikosti, takže omluvte větší datový objem (cca 7,4 MB).

www.medvediberoun.eu/images/medvedi/forum/javornice_2009/plachta_cetah_nahled.jpg

Upravil/a Mejstro dne 31.07.2009 09:17
 
http://www.mejstrik.eu
Přejít na fórum:
Sdílet tuto diskusi
Vytvořit záložku
URL:
BBcode:
HTML:

Medvědi Beroun Přihlášení

Jméno

Heslo
Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Tím získáte přístup k mnoha informacím, fotografiím a materiálům, které jsou určeny pouze registrovaným členům našich stránek.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Medvědi Beroun Facebook

Medvědi Beroun Zprávičky

Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

15.02.2013
Kamarádi,přátel
é,skauti dnes nás opustil ve věku 81 let p. Karel Bušek - Nemo

23.01.2012
Milí rodičové a kamarádi Tak to vypadá, že na slibovou Javornici vyrazíme v neděli 12.února. Protože doprava je trochu složitější, budeme potřebovat vědět, kdo závazně pojede.

07.11.2010
Ahoj Špindo, prosím tě, jak je to tedy s tou naší mapou?