6. skautský oddíl Medvědi Beroun

08.08.2020 19:27:32

Medvědi Beroun Navigace

Hlavní

bullet Domů
bullet Vyhledávání
bullet Mapa stránek
bullet Co se tu změnilo
bullet Diskuzní fórum
bullet Kniha návštěv
bullet Kontaktujte nás

Náš oddíl

bullet Historie oddílu
bullet Členové oddílu
bullet Rozdělení do družin
bullet Naše klubovna
bullet Bodovací systém
bullet Oddílové symboly
bullet Vybavení na schůzku
bullet Oddílový zpěvníček
bullet Obrazová galerie
bullet Videogalerie
bullet Kontaktní informace

Tábory na Javornici

bullet Základní informace
bullet Jak nás najdete
bullet Co s sebou na tábor
bullet Celotáborové hry
bullet Táborové kroniky
bullet Denní řád tábora
bullet Táborový řád
bullet Noční hlídky

Skauting

bullet Co je skauting?
bullet Historie skautingu
bullet Osobnosti skautingu
bullet Časté dotazy
bullet Skautské znalosti

Medvědi Beroun Vyhledávání


Medvědi Beroun Kdo je on-line

bullet Hosté on-line: 3

bullet Členové on-line: 0

bullet Registrovaní členové: 88
bullet Nejnovější člen: Vaclav Patzenhauer

Vítejte

KronikaVítáme Vás na stránkách 6. oddílu Medvědi.

Jsme skautský chlapecký oddíl berounského střediska 212-01 Miloše Seiferta a sídlíme v klubovnách na Městské hoře. Oddíl vedou dlouholetí vedoucí Jan Mejstřík (1977, správce sítě a pedagogický pracovník), Zdeněk Blín (1961, projektant), Jan Holeček (1981, geolog) a Libor Kašička (1974, technik).
Náš oddíl je složen z kluků od prvních do sedmých tříd berounských škol. Schůzky v klubovně na Městské hoře máme pravidelně ve středu od 16.30 – scházíme se na dětském hřišti vedle berounského medvědária a na stejné místo kluky zase mezi 18.15 a 18.30 přivádíme. Mimo pravidelných středečních schůzek pořádáme zhruba jednou za čtrnáct dní jednodenní, půldenní nebo vícedenní víkendové výpravy, sportovní utkání, sjíždění řek na raftech či lodích, návštěvy kulturních akcí a muzeí, brigády – prostě akce. V létě pak pořádáme vlastní čtrnáctidenní tábor pod stany na říčce Javornici u Zvíkovce.

Skautska lilie
Skautské středisko Miloše Seiferta

Naše středisko patří k nejstarším v regionu a jeho historie sahá k počátku minulého století. Bez přestávky pak pracujeme s dětmi ve skautském duchu od roku 1968. Za tu dobu prošly naším střediskem stovky a stovky dětí a přibližně podobný počet absolvoval i naše tábory.
Navzdory celorepublikovému trendu snižování počtu členů Junáka je u nás ve středisku situace téměř opačná. Letos je ve středisku registrováno 105 členů, z toho 80 dětí, které se pravidelně scházejí ve třech oddílech. Zbytek jsou aktivní vedoucí a čtrnáctičlenný klub oldskautů. Více informací naleznete zde.


Javornice

Tábory na Javornici

Každý rok o prázdninách vyrážíme z Berouna na letní tábor, ležící v překrásném a romantickém údolí potoka Javornice, nedaleko obce Zvíkovec.
Čtrnáct dní zde žijeme v přírodě, ve stanech s podsadami, podnikáme dobrodružné výpravy, hrajeme napínavé hry, vaříme si, hlídáme, učíme se různým dovednostem, prostě se snažíme být správnými kluky, kteří se jen tak něčeho nezaleknou...
Poslední aktivní diskuze fóra
  Diskuze Shlédnuté Odpovězeno Poslední příspěvek
Informace o softwaru uživa...
Návrhy a připomínky
13676 0 Krater
13.04.2011 13:21
Změny na našich stránkách
Novinky a oznámení
32150 0 Mejstro
20.10.2010 12:09
Brdská výzva 2010
Co se kolem nás děje
13500 0 Mejstro
09.09.2010 07:36
Volnočasové aktivity 2010...
Co o nás kde napsali
15010 0 Mejstro
01.09.2010 06:00
Truhla pokladů
Co se kolem nás děje
12469 0 Mejstro
23.08.2010 09:23

Začínající jaro pod Zdejcinou

Slibová výprava na JavorniciV neděli 12.2.2012 jsme vyrazili na naše tábořiště, na milovanou Javornici, aby někteří kluci udělali další krok ve svém skautském či vlčáckém životě. Složili slib. Většinou skládáme slib během tábora. To bývá docela teplo. Tentokrát jsme si vybrali arktickou únorovou neděli. V Berouně bylo ráno -20°C. Dostat se na Jvornici není vůbec nic jednoduchého. Tak jsme - trochu masňácky - jeli "zájezdovým autobusem". Ale stálo to za to. Údolí bylo překrásné. A myslím, že se tam klukům líbilo. Vybavil jsem si den, kdy jsem byl na Javornici poprvé. Bylo to v zimě, údolí bylo ještě víc zasněžené a stejně svítilo i sluníčko. Psal se ale rok 1970.
Modras

Drsná zima, drsné Křivoklátsko a Medvědi

21.1.2012 se vydali Medvědi na výpravu. Zdánlivě pohodová procházka se nakonec změnila na výpravu pro drsné chlapi. Zima byla vlezlá, vlak nechutně přetopený, Berounka širší, než je zvykem, ale buřty prvotřídní. Stačí se podívat do fotogalerie. Ti, kdo přežili, si zaslouží obdiv!

Stránky znovu v provozu

Po dlouhé době a spoustě technických i časových problémů se nám opět podařilo zprovoznit oddílové stránky. Doufáme, že navážeme spoustou zajímavých materiálů a informací. Postupně zde budeme doplňovat chybějící fotografie, zápisy z táborů, výprav či schůzek a zcela jistě nezapomeneme na oddílové aktuality...

Medvědí bazárek

Medvědí bazárekUž se Vám to určitě stalo. Balili jste se na výpravu, schůzku či tábor a najednou jste zjistili, že je něco špatně. Košile nám už nepadne jako dřív, do baťohu se nějak nemohou vtěsnat věci, které se tam v minulosti bez problémů poskládaly a do spacáku se ne a ne vejít.  V tuto chvíli přichází na řadu otázka "Co s tím?".
Ne každý si ale může dovolit koupit ihned všechno nové a dostatečně kvalitní. Nehledě na to, že většina z nás i z těch nových a často velmi drahých věcí brzy vyroste... (více)

Medvědi Beroun Přihlášení

Jméno

Heslo
Nejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Tím získáte přístup k mnoha informacím, fotografiím a materiálům, které jsou určeny pouze registrovaným členům našich stránek.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Medvědi Beroun Facebook

Medvědi Beroun Zprávičky

Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

15.02.2013
Kamarádi,přátel
é,skauti dnes nás opustil ve věku 81 let p. Karel Bušek - Nemo

23.01.2012
Milí rodičové a kamarádi Tak to vypadá, že na slibovou Javornici vyrazíme v neděli 12.února. Protože doprava je trochu složitější, budeme potřebovat vědět, kdo závazně pojede.

07.11.2010
Ahoj Špindo, prosím tě, jak je to tedy s tou naší mapou?