Skautský deník
Přidal/a Mejstro dne 08.09.2010 08:37
Skautský deníkMnoho lidí si píše svůj vlastní deník. Někdo do něj zapisuje každý jednotlivý den, co se stalo, jiní zas jednou týdně, za měsíc a někteří si na něj vzpomenou jednou za uherský rok. Má to vlastně smysl? A co si vlastně do deníku psát?
K výbavě každého skauta by měl patřit jakýsi skautský deník, či zápisník. Ne, nebojte! Jeho účelem není uchovávat údaje o tom, co jsme kdy měli k obědu, či co pěkného se nám v noci zdálo. Skautský deník má trošku jiný účel. V průběhu skautského roku pořádáme spoustu různých akcí. Schůzek, výprav, sportovních utkání, či sjíždění řek. Každá z takovýchto činností by v nás měla něco zanechat. Nějaký zážitek, postřeh, nebo dojem, který si zaslouží, aby byl zaznamenán. Stačí jedna krátká věta, nalepená fotografie, či pamětní lístek. Když k tomu přidáme materiály, které dostáváme na schůzkách, celé to obohatíme nějakými vlastními kresbičkami či rámečky, může z obyčejného sešitku formátu A5, či A6 vzniknout pěkný zdroj vzpomínek na činnost oddílu a kamarády, kteří jím prošli. Takový zápisník je pak i místem pro osobní úvahy a myšlenky. Místem, do kterého můžeme zapsat i zážitky, které přímo s naším skautováním nemusí ani souviset.  Jakousi osobní kronikou, na kterou budeme patřičně hrdí.
K výrobě deníčku není potřeba žádných speciálních znalostí, schopností, ani materiálu. Úplně postačí zápisník formátu A5 (malý školní sešit), či A6 (pracovnička). Pokud se nám poštěstí koupit sešit s tvrdými deskami, bude to jen ku prospěchu věci. V opačném případě si náš budoucí skautský deník zaslouží igelitový, papírový, či kožený obal. Na deskách, předsádce, či na některém z prvních listů by se měly nacházet naše osobní údaje, jako jsou jméno, přezdívka, adresa či jiné kontaktní informace (to pro případ ztráty). Objevit se zde také může oddílový znak, skautská lilie, či fotografie. A další náplň je už jen a jen na vás. Obecně platí, že čím pestřejší vzhled a zajímavější obsah, tím více vás bude bavit tento deníček psát. Tak co? Nedáte se také do toho?

Skautský deník Skautský deník

Skautský deník