Pochodové značky
Přidal/a Mejstro dne 21.03.2009 07:50

Pochodové značky se často využívají při hrách na výletech. Jedna skupina (obvykle vedoucí) vyrážejí dříve a značí cestu, další skupina (skupiny) je mají podle značek objevit. Další využití naleznou při ztrátě výpravy, kdy je třeba se se ztracenou výpravou přemístit a je naděje, že výpravu bude někdo hledat.
Značky jsou vyrobeny z přírodních materiálů dostupných podél cesty. Mohou být vyryté do země nebo poskládané z ležících předmětů jako jsou klacky, šišky, kameny, tráva, listy a podobně. Větší kameny mohou být stavěny na sebe (mužík).

Značky jsou umístěny podél cesty (ne uprostřed, aby je nikdo omylem nezničil). Obvykle se zvýrazní tak, že se nohou odhrne vrchní vrstva listí nebo jehličí, čímž zem dostane jiný nápadnější odstín a značka se tam postaví.

Pro opravdové zálesáky je značení travinami a listím. Je velmi nenápadné a slouží v případech, kdy nás má někdo stopovat, ale „stopu“ nesmí objevit (a třeba zničit) náhodný kolemjdoucí nebo záškodník. Ke značení se využije uzel na okolo rostoucí travině nebo list nabodnutý na větvičku (většinou suchou) podél stojících stromů. 

Pochodove znacky