Medvědí bazárek
Přidal/a Mejstro dne 03.03.2010 10:18

Medvědí bazárekUž se Vám to určitě stalo. Balili jste se na výpravu, schůzku či tábor a najednou jste zjistili, že je něco špatně. Košile nám už nepadne jako dřív, do baťohu se nějak nemohou vtěsnat věci, které se tam v minulosti bez problémů poskládaly a do spacáku se ne a ne vejít.  V tuto chvíli přichází na řadu otázka "Co s tím?".
Ne každý si ale může dovolit koupit ihned všechno nové a dostatečně kvalitní. Nehledě na to, že většina z nás i z těch nových a často velmi drahých věcí brzy vyroste... (více)


Novinka

Medvědí bazárekUž se Vám to určitě stalo. Balili jste se na výpravu, schůzku či tábor a najednou jste zjistili, že je něco špatně. Košile nám už nepadne jako dřív, do baťohu se nějak nemohou vtěsnat věci, které se tam v minulosti bez problémů poskládaly a do spacáku se ne a ne vejít. V tuto chvíli přichází na řadu otázka „Co s tím?“.
Ne každý si ale může dovolit koupit ihned všechno nové a dostatečně kvalitní. Nehledě na to, že většina z nás i z těch nových a často velmi drahých věcí brzy vyroste. A pokud se přeci jen rozhodneme ke koupi nového vybavení, začíná se nám to starší pěkně hromadit doma a je tu opět stejný problém. Stejná otázka „Co s tím?“.

Pro ty z Vás, kteří jste v podobné situaci a řešíte nákup nového vybavení, či jak naložit s tím starým, stále ještě použitelným ale nevyhovujícím, jsme připravili řešení. Od března 2010 je na našem webu v provozu Medvědí bazárek. Sem může každý registrovaný čtenář našich stránek vložit inzerát k odprodeji staršího materiálu a naopak je možné si toto vybavení za levnější peníz koupit. Cena, podmínky a další detaily jsou čistě ve Vaší režii. Systém to vše pouze zprostředkuje. Sháníte tedy něco? Nebo se naopak chcete něčeho zbavit a je Vám líto to vyhazovat? Navštivte tedy Medvědí bazárek zkuste své štěstí. My Vám ukážeme jak na to… (celý návod si také můžete stáhnout v PDF - 211 kB)

1. Pro vstup do systému se nejprve přihlaste svým uživatelským jménem a heslem. Ti z Vás, kteří ještě nejste na našem webu registrováni, se budete muset zaregistrovat.

2. Po přihlášení se Vám objeví odkaz na Medvědí bazárek v levém navigačním panelu, či v horní navigační liště, pomocí kterého se dostanete do systému.

Bazar

3. Přidání inzerátu
a. Pro přidání nového inzerátu stiskneme tlačítko Přidat položku
b. Do pole Položka (1) vložíme výstižný název inzerátu (co prodáváme)
c. Do pole Cena (2) vložíme informaci o tom, jakou částku za položku požadujeme. V případě že chceme zboží darovat, vyplníme „0“
d. Do pole Popis (3) vložíme libovolné popisné informace k inzerovanému zboží. Pro formátování vzhledu inzerátu a vkládání obrázků, můžeme použít tzv. BBKódy (4)(viz níže).
e. Po zkontrolování údajů stiskneme tlačítko Vložit zboží (5), kterým uložíme inzerát do databáze

Bazar

4. Editace a smazání inzerátu
a. Editovat a mazat inzerát může jen jeho autor a administrátor webu
b. Pro editaci stiskněte tlačítko Upravit pod příslušným inzerátem. Dostanete se stejného formuláře, pomocí kterého jste inzerát přidávali. Upravte příslušné informace a vložte do databáze pomocí tlačítka Vložit zboží
c. Pro smazání inzerátu stiskněte tlačítko Smazat pod příslušným inzerátem.

Bazar

5. Nákup zboží
a. Pokud na sebe uvede autor inzerátu kontakt, můžete jej kontaktovat přímo či pomocí jeho profilu na našem webu

Bazar


b. Další možností je využití aukčního systému našeho bazárku. Pokud chcete zboží koupit, stiskněte tlačítko Učinit nabídku u příslušného inzerátu.

Bazar


c. Do pole vložte Vámi nabízenou částku. Může být stejná, nebo vyšší než částka požadovaná prodávajícím. Vaše nabídka bude připojena k inzerátu a ostatní návštěvníci ji uvidí. Autor inzerátu zároveň dostane e-mail o Vašem návrhu, který může akceptovat, či odmítnout. V obou případech budete e-mailem informováni o jeho rozhodnutí.

Bazar


d. V případě přijetí vaší nabídky bude možnost vkládat další nabídky pro ostatní uživatele uzamčena.  Prodávající pak již kupující kontaktuje individuálně.

Bazar

 
BB kódy
Systém PHP Fusion, na kterém běží náš web, umožňuje přidávat k Vašim příspěvkům (diskusní fórum, blogy, bazárek…) formátování (vzhled, barva, pozice, odkaz…) pomocí tzv. BB kódů. Jedná se o jakousi zjednodušenou formu HTML tagů, kterými můžete definovat, jak se má která část Vašeho příspěvku zobrazit.
Kódy fungují na následujícím principu. Text, který chceme nějakým způsobem naformátovat, uzavřeme mezi příkaz umístěný v hranatých závorkách:

[příkaz – bb kód]Text, který chceme naformátovat[/příkaz – bb kód]

Pro vkládání kódů můžete využít i ikony pod rámečkem popisu zboží:

Bazar

Vysvětlivky (zleva):
1. Vkládání smajlíků (:), :()
2. [b]text[/b] Definuje text jako tučný
3. [i]text[/i] Definuje text jako kurzívu
4. [u]text[/u] Definuje text jako podtržený
5. [url]www.seznam.cz[/url] Definuje text jako hypertextový odkaz
6. [mail]medvedi@medvediberoun.eu[/mail] Definuje text jako aktivní e-mail

7. [img]http://www.medvediberoun.eu/obrazek.jpg[/img] Definuje URL jako obrázek
a. Obrázek MUSÍ být uložen na nějakém internetovém serveru
b. Využít můžete jakékoliv servery poskytující možnost uložení fotografií (rajče.net, zonerama.cz…)
c. Je třeba znát přesnou URL (adresu) daného obrázku, kterou uzavřeme mezi bb kód [img] [/img]
d. Využít můžete službu pro upload (nahrání) souborů na náš server (http://www.medvediberoun.eu/nahrat-soubor).

8. [center]text[/center] Definuje text jako vycentrovaný
9. [quote]text[/quote] Definuje text jako citaci (zobrazenou v rámečku)
10. [color=barva v HEX]text[/color] Definuje text jako barevný (je nutné vybrat barvu)